Naujienos

2018-05-30 10:05:49

Daugelyje miškų– didelis gaisrų pavojus

Įsivyravus karštiems orams daugėja  gaisrų atvirosiose teritorijose. Todėl Telšių priešgaisrinė gelbėjimo valdyba primena gyventojams, kad šiuo metu lankantis miškuose būtina elgtis itin atsargiai. Kaip rodo statistika, dažniausiai gaisrus miškuose sukelia neatsargūs poilsiautojai,  numetę neužgesintą nuorūką, degtuką arba palikę neužgesintą laužą. Miške labai greitai gali užsiliepsnoti sausa žolė, spygliai, dervingos medžių šakelės, sausos samanos. Ypač didelį pavojų miškams kelia juose deginami laužai. Todėl esant sausam ir karštam orui, juos kūrenti  miške draudžiama. 

Vykdami į mišką poilsiauti, atkreipkite dėmesį į oro ir gaisringumo prognozę, į miške ir poilsio aikštelėse esančias informacijos priemones, vykdykite visus miškininkų ir priešgaisrinės apsaugos darbuotojų nurodymus.

Jei pastebėsite miške beįsiplieskiantį gaisrą, nepraeikite abejingai pro šalį, tuoj pat skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112 ir mėginkite jo plitimui užkirsti kelią – kastuvu ar lazdomis išrauskite ne siauresnę kaip 0,5 metro mineralizuotą juostą. Jei gaisras nedidelis, pasistenkite jį užgesinti patys, nelaukdami kol ugnis išplis į didesnius plotus. Užsidegusią miško paklotę nedideliame plote galima užgesinti, užplakant liepsną medžių šakomis, drabužiais arba užtrypiant kojomis. Tokius gaisrus taip pat galima gesinti vandeniu arba užberti žemėmis. Nepavykus ugnies užgesinti, nedelsiant iškvieskite ugniagesius. Jeigu liepsna įsisiautėjo ir matote, kad jos neįveiksite, geriausia pasišalinti į tą pusę iš kur pučia vėjas. 

Būkite atsargūs su ugnimi gamtoje!   

Telšių APGV informacija