Naujienos

2018-02-22 08:02:48

KAD ARTĖJANTYS ŠALČIAI NETAPTU NELAIMIŲ PRIEŽASTIMI

Nors ir kaip kiekvienais metais ir prieš šildymo sezono pradžią į gyventojus buvo kreiptasi su patarimais, tačiau pravartu dar kartą informuoti kaip pasiruošti šaltajam metų laikui ir naudotis šildymo įrenginiais bei saugiai juos eksploatuoti.

Kadangi artimiausiomis dienomis sinoptikai praneša, kad į mūsų šalį atslinks nemaži šalčiai, siekdami išvengti gaisrų, kylančių dėl šildymo sistemų įrengimo bei eksploatavimo taisyklių pažeidimų norime dar kartą priminti gyventojams svarbiausias priešgaisrinio saugumo taisykles bei patarti, kaip saugiai elgtis šildymo sezono metu. Įspėjame ir prašome gyventus šaltuoju laikotarpiu su ugnimi elgtis ypač atsargiai: nepalikti be priežiūros besikūrenančių, krosnių, įjungtų elektrinių šildymo prietaisų, nelaikyti prie jų greitai užsidegančių daiktų, nerūkyti lovoje, nepalikti be priežiūros mažamečių vaikų. Pastatuose, kuriuose yra įrengtos krosnys, prieš intensyvų kūrenimą būtina jas gerai sutvarkyti bei išvalyti dūmtraukius, nepamiršti kas 3 mėnesius dūmtraukių valyti ir šildymo sezonu. Gaisrai namuose, šildomuose krosnimis, kyla, kai jos yra perkaitinamos, atsiranda plyšių kaminų ar židinių sienelėse, pro kurias gali prasiveržti ugnis, taip pat kai prakurams naudojami degalai bei kiti greitai užsiliepsnojantys skysčiai. Kad iš krosnies pakuros iškritusios žarijos neuždegtų grindų, būtina įrengti nedegų pagrindą. Negalima malkų bei kitų degių medžiagų džiovinti bei laikyti ant krosnių arba arti jų, palikti atvirų pakuros durelių.

Kūrenant krosnis, ypač pavojingos smalkės, todėl būtina laikytis tam tikrų taisyklių, nes galima jomis apsinuodyti. Iškūrenę krosnį, per anksti neužstumkite sklendės, norėdami, kad krosnis per greitai neatvėstų. Sklendę galima visiškai uždaryti tik įsitikinus, kad ugnis jau baigė rusenti. Pirmieji apsinuodijimo smalkėmis požymiai — lengvas apsvaigimas, suima mieguistumas, netenkama sąmonės. Apsvaigusį nuo smalkių žmogų išveskite į gryną orą ir nedelsiant kvieskite medikus, o patalpas gerai išvėdinkite. 

Kita aktuali problema — patalpų šildymas elektriniais prietaisais. Atminkite, kad pavojinga į elektros tinklą iškart įjungti kelis tokius elektros prietaisus, nes perkraunama elektros instaliacija, kaista laidai, gali įvykti trumpas jungimasis ir dėl to dažnai kyla gaisrai. Elektrinius šildymo prietaisus reikia statyti toliau nuo užuolaidų bei baldų. Nepalikite ant jų padžiautų rūbų, o išeidami iš namų elektrinius šildymo prietaisus būtinai išjunkite. 

Kad būtų išvengta žmonių žūčių ir ugniagesiai galėtų laiku atskubėti į pagalbą, užtikrinkite gaisrinių automobilių privažiavimą prie pastatų, vandens telkinių, hidrantų, neužstatykite jų transporto priemonėmis, o atokiose kaimo vietovėse išeikite jų pasitikti. Įsigykite bei gyvenamosiose patalpose įsirenkite autonominius dūmų detektorius, kurie įspėtų apie gaisro pavojų.