Naujienos

2018-03-20 09:03:11

Prieš uždegdamas pagalvok!!!

Kai žolės, šiaudų, nukritusių medžio lapų ir kitų augalinės kilmės atliekų vieno deginimo metu deginamas kiekis viršija 5m2 tūrio, apie deginimo vietą ir laiką ne vėliau kaip prieš 1 val. privaloma pranešti artimiausiam Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos padaliniui, valstybiniai miškų tarnybai. Draudžiama sugrėbtas žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės augalinės kilmės atliekų krūvas deginti miške, aukštapelkėse, durpingose vietose ar vietovėse, esančiose arčiau kaip 100 m nuo miško, taip pat miestuose ir miesteliuose.

Netinkamai elgdamiesi padarome didelę žalą gamtai liepsnoje žūva vabzdžiai ir vabalai, nukenčia mūsų pačių sveikata, o neretais atvejais liepsnos apgadina, sunaikina materialų turtą, žūva žmonės. Dažnas atvejis kai yra deginama žolė ar tai kitos biologinės kilmės atliekos gaisras tampa nebe kontroliuojamas ir išplinta po didžiulę teritoriją. Tokiems gaisrams lokalizuoti yra sutelkiamos didžiulės ugniagesiu pajėgos kurios likviduodamos tokį gaisrą ne visada gali laiku suskubti į daug svarbesnius gaisrus, kitus nelaimingus įvykius kur jų pagalba yra reikalinga.

Kad viso to išvengtume biologinės kilmės atliekas galime kompostuoti o vėliau panaudoti kaip trąšą. Vaikams ir paaugliams kurie atšilus orams ieško sau linksmų nuotykių ar pramogų gamtoje suaugusiųjų pareiga paaiškinti, kad negalima deginti žolės, ir kuo gali pasibaigti tokie jų pokštai ar žaidimai, kad jo pokštai deginant žolę gali išplisti į nekontroliuojamą gaisrą. Rūkantiems reiktų būti atidesniems ir nemėtyti nuorūkų kur papuola nes nukritus nuorūkai ant sausos žolės gaisras gali išsiplieksti bematant. Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai, kad užkirstų kelią tokiems gaisrams  organizuos reidus Plungės rajono teritorijoje, o nustatę pažeidimus už bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių ir aplinkos apsaugos reikalavimų deginant sausą žolę, nendres, šiaudus bei laukininkystės ir daržininkystės atliekas taikys administracines nuobaudas.

Pastebėję nedidelį degantį žolės plotelį lengvai galite užgesinti ir patys, užplakant jį medžio šakomis ar užtrypiant kojomis. Jeigu matote, kad su ugnimi nepavyks susidoroti nerizikuokite  savo sveikata ir gyvybe ir kvieskite ugniagesius - gelbėtojus bendruoju pagalbos telefonu 112.

Telšių APGV Plungės PGT vyr. inspektorius Martynas Andrijauskas