Naujienos

2018-06-15 11:06:09

Sveikatingumo sąšauka 2018 Germanto landšaftiniame draustinyje

Birželio 13 d. Telšių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos civilinės saugos skyriaus specialistai, komandos narai gelbėtojai, Lietuvos Raudonojo kryžiaus Telšių skyriaus, Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovai, krašto apsaugos savanoriai, Telšių miesto seniūnas Kazys Lečkauskas, Telšių miesto meras Pertas Kuizinas lankėsi  moksleivių ir suaugusių vasaros stovykloje „Sveikatingumo sąšauka 2018“, kuri įsikūrusi Telšių rajono savivaldybės poilsio namuose „Germanto Vila“. Stovykloje dalyvavo 87 stovyklautojų.

Stovyklautojai įspėti ir apie tykančias nelaimes prie vandens. Jiems pateikta išsami informacija, kaip saugiai elgtis, kad būtų išvengta nelaimių vandenyje, priminta,  kad būtina nepamiršti pasirūpinti savo ir kitų saugumu. Narai gelbėtojai apsirengę specialia apranga demonstravo kaip elgtis pamačius skęstantįjį vandenyje, kaip reikia jį gelbėti ir suteikti pirmąją pagalbą. Moksleiviai apžiūrėjo narų gelbėtojų automobilį ir narų naudojamą įrangą.

Teorinio užsiėmimo metu Civilinės saugos skyriaus specialistai supažindino meteorologinių reiškinių keliamais pavojais, pateikė patarimų, kaip elgtis, kad vasara teiktų malonumą. Priminė apie miške ir gamtoje tykančius pavojus – kaip apsisaugoti nuo gyvatės įkandimo ar erkės įsisiurbimo.

Visiems priminta, kad ištikus nelaimei būtina skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.